Aktualności RZD - RZD Zator

STRONA W PRZEBUDOWIE * * *

Przejdź do treści

Aktualności RZD

W ramach działań modernizacyjnych prowadzonych od lat ze środków unijnych PO – Ryby Priorytet 4 w IRŚ Olsztyn Rybackim Zakładzie Doświadczalnym w Zatorze zrealizowany będzie zakup dwóch nowoczesnych ciągników.

Tytuł operacji: Zakup dwóch nowoczesnych ciągników dla Rybackiego Zakładu Doświadczalnego w Zatorze.

Cel operacji: Zwiększenie efektywności procesów produkcji rybackiej oraz utrzymanie 1 miejsca pracy w Rybackim Zakładzie Doświadczalnym w Zatorze dzięki zakupowi nowoczesnego sprzętu.

Opis operacji:
W ramach operacji zakupiliśmy dwa nowoczesne ciągniki rolnicze jeden o mocy 75 KM drugi o mocy powyżej 85 KM. Zakupione ciągniki znacząco poprawiły jakość taboru w RZD Zator.  Nabyte ciągniki przyczyniły się do rozwoju produkcji rybackiej Zakładu poprzez optymalne wykorzystanie istniejącego już parku maszynowego. Realizowana operacja znacząco poprawiła standard, bezpieczeństwo i wydajność pracy traktorzysty a także ma wpływ na ochronę środowiska. Ciągniki są bardziej ekologiczne. Dzięki udziałowi środków unijnych Rybacki Zakład Doświadczalny mógł pozwolić sobie na utrzymanie zagrożonego stanowiska pracy. Zakupione pojazdy przyczyniły się do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju Zakładu oraz umocnienia ekologicznego wizerunku firmy.

  


W ramach działań modernizacyjnych prowadzonych od lat ze środków unijnych PO – RYBY  Priorytet 2 w IRŚ Olsztyn Rybackim Zakładzie Doświadczalnym w Zatorze zrealizowany będzie zakup nowoczesnej koparki gąsienicowej.

Tytuł operacji : Modernizacja parku maszynowego RZD Zator poprzez zakup nowoczesnej koparki gąsienicowej z ramieniem podwójnie łamanym.

Cel operacji : Zwiększenie konkurencyjności i rentowności przedsiębiorstw z sektora akwakultury.

Opis operacji:
W ramach operacji zakupiliśmy nową specjalistyczną koparkę gąsienicową do prac remontowych na stawach rybnych. Koparka o wadze około 9 ton  wyposażona jest w podwójnie łamane ramię oraz obrotową łyżkę. Zakupiona koparka posiada szybko złącze hydrauliczne oraz głowicę uchylną wraz z kompletem łyżek obracających się o 180 stopni. Dodatkowo koparka zaopatrzona jest w obracaną łyżkę skarpówkę oraz gąsienice stalowe o szerokości 700 mm, które są niezbędne do prac wykonywanych w trudnym, podmokłym terenie na stawach. Specjalistyczna bogato wyposażona koparka pozwala we własnym zakresie wykonywać prace melioracyjne polegające na odmulaniu łowisk, rowów doprowadzających i odprowadzających wodę ze stawów, które dotychczas były zlecane firmom zewnętrznym.

(c) RZD Zator 2000 - 2024
Wróć do spisu treści